سلامت

اعتیاد

اعتیاد چیست؟

 یکی از بزرگ‌ترین مشکلات اغلب کشورها پدیده اعتیاد است که باعث وابستگی به هر نوع مواد مانند تریاک, هرویین, حشیش و مواد صنعتی مانند شیشه, کراک و قرص‌ها مانند ترامادول, متادون و غیره می‌باشد و فرد مجبور است به تدریج مقدار ماده مصرفی خود را افزایش دهد و برای کنترل تکرار این کار دچار ضعف اراده می‌شود در نتیجه ترک اعتیاد برایش دشوار خواهد بود.

راه‌کارهای ترک اعتیاد در طب سنتی

برای ترک اعتیاد باید بدن از سموم پاکسازی شود و این کار با ورزش منظم و مصرف مواد غذایی‌ سالم انجام می‌شود. مثلا شیر یک ماده سم زدای بسیار خوب است. غذاهایی مثل حریره بادام و شیربرنج را بگنجانید. شربت زعفران و شیره انگور نیز می‌توانند در بهبود خلق و خوی موثر باشند. برای درد عضلانی می‌توانید از روغن‌های مختلف استفاده کنید و بدن را روغن مالی کنید اگر دچار اضطراب یا بی خوابی شدید، می‌توانید گل ساعتی یا سنبل الطیب را دم کنید. اسپند یکی از گیاهانی هست که برای ترک اعتیاد بسیار گزینه خوبی است. ژل برگ آلوئه ورا را با عسل مخلوط کرده و  شیره انگور به آن اضافه کنید و میل کنید.

سرکنگبین و ترک اعتیاد

برای ترک اعتیاد باید رسوبات سودا پاک شود تا سلامتی بدن تامین شود. سرکنگبین برای ذوب کردن سودا و برطرف کردن تیرگی لب و چشم مناسب است و برای کم کردن مصرف مواد مخدر پیشنهاد می‌شود از این شربت به طور روزانه دو لیوان استفاده شود. سرکنگبین سودای خون را رقیق کرده و خون را تصفیه می‌کند به همین علت به کسانی که قصد ترک اعتیاد دارند توصیه می‌شود از این شربت پرخاصیت به طور مداوم استفاده شود.

  میخچه

چگونه تمایل به مواد مخدر را کاهش دهیم؟

 بعضی از گیاهان دارویی می‌توانند تمایل شخص بیمار را به مواد مخدر کم کنند. از بوهای خوب عنبر، عود و مشک به جای مواد مخدر استفاده کنید که علاوه بر خوشبویی می‌توانند خلط های بدن را پاک کنند. دم‌نوش گیاهانی مانند: آویشن می‌تواند برای کاهش تمایل به مواد مخدر مفید باشد. البته گیاه رازیانه هم مانند آویشن گزینه خوبی برای این کار است استفاده از زرشک باعث می‌شود که فرد معتاد برای مصرف مواد کمتر ترغیب شود. استفاده از دم‌نوش زرشک پیشنهاد خوبی برای افرادی با مزاج گرم است.

ماساژ درمانی و ترک اعتیاد

یکی از روش‌هایی که برای ترک اعتیاد در طب سنتی پیشنهاد می‌شود؛ استفاده از بادکش کردن بدن و یا ماساژ درمانی است. اما برای اینکه بتوانید تاثیر بسیار بهتری بگیرید پیشنهاد می‌کنیم که از روغن‌های گیاهی مانند روغن سیاه دانه، روغن بادام، روغن زنجبیل برای ماساژ درمانی استفاده کنید. این روغن‌ها برای بهبودی بدن و تحریک بدن برای تولید مورفین با کمک ماساژ درمانی و روغن مالی به فرد کمک می‌کند.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا