حدیث روز

تغذیه کودکان

به رشد قد کودکان اهمیت دهید

بچه‌ها در سنین پایین به تغذیه مناسبی احتیاج دارند. برخی از مواد هستند که در رشد قد آن‌ها اثرات خوبی را می‌گذارند. اگر می‌خواهید با این تغذیه‌ها آشنا شوید مطلب را از دست ندهید. البته که تغذیه‌های دیگری نیز وجود دارد.

سبزیجاتی که برگ دارند

این ویتامین محلول در چربی با بهبود تراکم استخوان به افزایش قد و حفظ آن کمک می‌کند. یک مطالعه روی ۱۰۳ زن نشان داد که مصرف منظم سبزیجات از کاهش توده‌ی استخوانی جلوگیری می‌کند.

تخم مرغ

در این ماده‌ی غذایی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی لازم برای رشد و افزایش قد وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توان به ویتامینD، ویتامین B12 و فولات اشاره کرد. ویتامین D جذب کلسیم را برای کمک به حفظ سلامت استخوان‌ها افزایش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که کمبود ویتامین B12 و فولات تأثیر منفی بر رشد کودکان دارد.

شیر

شیر یکی از اجزای مهم رژیم غذایی سالم به شمار می‌رود. شیر به دلیل وجود چند ماده‌ی مغذی مهم از جمله کلسیم، فسفر و منیزیم برای سلامت‌ استخوان‌ها مهم است و به رشد و افزایش قد کمک می‌کند. علاوه بر این، سرشار از پروتئین است و در یک لیوان آن (۲۴۴ میلی‌لیتر) تقریبا ۸ گرم از این ماده‌ی مغذی یافت می‌شود.

هویج

بتاکاروتن موجود در هویج هنگام مصرف به ویتامین A تبدیل می‌شود. پیشنهاد می‌شود هویج خام را به رژیم روزانه کودکان اضافه کنید تا به بدن برای جذب موثر کلسیم کمک کند.

دانه‌های سویا

دانه‌های سویا سرشار از پروتئین است و به احتمال زیاد برای بهبود سلامت استخوان گزینه مفیدی محسوب می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود برای دریافت نتیجه موثر هفته‌ای دو بار سویا مصرف کنید.

  شنبه های محمدی

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا