تغذیه

تقویت اعصاب

اعصابتان را اصلاح کنید

همۀ ما به خاطر مشکلات و گاهی استرس‌ها ممکن است نتوانیم تحمل کنیم. برخی از ماها خیلی زود اعصابمان بهم می‌ریزد. نمی‌توانیم آن را به درستی کنترل کنیم. با تغذیه مناسب می‌توانیم کمی از استرس‌ها و فشارهای زندگی را کم کنیم.

صبحانه کامل

برخی از افراد به صبحانه خیلی اهمیت نمی‌دهند. ممکن است ساعت‌ها تا ساعت ناهار گرسنه بمانند. همین امر باعث می‌شود که بدن دچار ضعف شود و روی اعصاب هم تأثیر منفی می‌گذارد.

صبحانه کامل - امین یاوران

فردی که گرسنه باشد؛ گاهی ممکن است بی‌جهت با اطرافیانش رفتار درستی نداشته باشد.

رب انار

یکی از علت‌هایی که باعث اعصبانیت فرد می‌شود؛ کم‌خونی است. البته با آزمایش دادن مشخص خواهد شد که فرد دچار کم‌خونی است یا خیر. تغذیه‌های مختلفی وجود دارد برای کم‌خونی از جمله: «رب انار، گوشت، شیرۀ انگور و…» وقتی کم‌خونی از بین برود اعصاب هم بهتر خواهد شد. البته کم‌خونی همیشه ملاک نیست.

خرما

خرما در بسیاری از روایات هم آمده است؛ که برای آرامش و صبر بسیار مناسب است. البته در خوردن هیچ خوراکی نباید زیاده‌روی کنید.

خرما خوراکی موثر جهت تقویت اعصاب - امین یاوران

با توجه به نقش قند در بهبود شرایط روانی افراد جذب سریع قند خرما علاوه بر تأمین انرژی سلول های عصبی در آرامش فرد مؤثر می باشد.

شربت گلاب

بوی گلاب به دلیل داشتن ترکیبات معطر، اثر آرامش‌بخشی دارد و می‌تواند به‌عنوان یک ماده ضداسترس عمل کند. عطر گلاب باعث تحریک ترشح هورمون‌هایی مانند سروتونین می‌شود که در بدن احساس خوب به‌وجود می‌آورند و همچنین به تسکین افسردگی و اضطراب کمک می‌کنند. استرس که کم شود، فرد می‌تواند روی اعصاب خود مسلط شود و با آرامش کارهایش را انجام دهد. شربت آن را نیز می‌توانید با مقداری شکر و آب درست کنید.

  خاصیت سبزی خوردن

ویتامین D

ویتامین D نه تنها بر قسمت عمده عملکردهای مغزی و ماهیچه ای موثر است

ویتامین D - امین یاوران

بلکه بروز بیماری ام اس، ضعف عضلانی، فیبرو میالژیا و آرتریت روماتوئید که بیماری های سیستم ایمنی هستند و همچنین همه بیماری هایی که به نوعی با ضعف سلسله اعصاب مرکزی، سیستم ایمنی و بافت ماهیچه ای در ارتباط اند با کمبود ویتامین D در ارتباط هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا