رابطه تان را بیمه کنید

بدجنسی نکنید!

از خرید هدیه‌هایی که برخی کاستی‌ها یا عیب‌های همسرتان را به رخش بکشد، جداً خودداری کنید؛ برای نمونه، از خریدن لباس تنگ برای همسرتان به صورتی که چاقی او را نمایان سازد یا اصلاً تنش نرود، بپرهیزید! این‌گونه هدیه‌ها ، اثر وارونه دارد؛ چرا که بوی تحقیر و سرزنش می‌دهد. از سویی بکوشید زرنگ بازی درنیاورید؛ برای نمونه ، برخی ضرورت‌های زندگی و اسباب خانه را به عنوان هدیه، به او قالب نکنید! مگر اینکه از قبل بدانید او چنین وسایلی را دوست دارد و از هدیه گرفتن آن ها خوشش می‌آید. در غیر این صورت ، هدیه دادن آن ، بی‌تأثیر خواهد بود؛ زیرا بیشتر بوی منت گذاشتن و سوء استفاده کردن از یک خرید ضروری تحت عنوان هدیه دادن می‌دهد!

دنبال ربطش نگردید !

بی‌مناسبت و غیرمنتظره به او هدیه بدهید. حتماً لازم نیست منتظر ربط و مناسبتی باشید. اگر همسرتان پرسید «به چه مناسبتی؟» عمیق‌ترین پاسخ ممکن را بدهید و آن این‌که «فقط به خاطر این‌که دوستت دارم». این جمله ، تمام بی‌ربط‌های رابطۀ شما با همسرتان را به هم ربط می‌دهد!

 

هدیه را تزئین کنید!

بکوشید هدیۀ خود را خشک‌وخالی ندهید . برپایی مراسمی کوچک و صمیمی و هدیه دادن در ضمن آن ، شیرینی هدیه را دوچندان می‌کند؛ برای نمونه ، هرچند گل زیباست؛ اما هنگامی‌که در قالب یک دسته‌گل تزئین می‌شود، شیرینی و تأثیر بیشتری دارد. از خلاقیت خود برای عملی کردن این اصل استفاده کنید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که در هدیه دادن، تنوع را از یاد نبرید. حتی هدیه دادن مکرر گل (با همۀ لطافتش ) باز از شیرینی آن می‌کاهد.

روان شناسانه هدیه دهید!

بکوشید علاقمندی همسر خود را به‌گونه‌ای که جلب‌توجه نکند، از لابه‌لای صحبت‌هایش تشخیص دهید و آن را به خاطر بسپارید ؛ چرا که راهنمای خوبی برای خرید هدیۀ مطلوب همسرتان است. از جهت روان‌شناسی ، مردها معمولاً به هدیه‌های کاربردی علاقه دارند و خانم‌ها معمولاً به هدیه‌های زینتی.

حرف آخر

ماشین ، خانه ، عمر ، کشتی ، هواپیما ، کارخانه و … از موارد بسیار گوناگونی هستند که شرکت‌های بیمه ، آن‌ها را زیرپوشش خود می‌گیرند؛ اما مهم‌ترین چیزی که جایش در شرکت‌های بیمه خالی است ، «بیمۀ رابطه» است. رابطۀ زوجین برای گرم ماندن و گرم‌تر شدن به بیمه نیاز دارد. بیمه در برابر یکی از خطرناک‌ترین تهدیدهای این رابطه که همان «کینه» است. هدیه در حقیقت بیمه‌ای است که یک رابطه را در برابر کینه ورزیدن بیمه می‌کند . رسول خدا (ص) می‌فرمایند: «هدیه ، محبت به بار می‌آورد و کینه‌ها را از بین می‌برد»

– کافی ، ج 5 ، ص 144 ، ح 14

دکمه بازگشت به بالا
کمتر از 2 روز تا پایان دومین دوره مسابقه مطالب سایت امین یاوران باقی مونده!همین الان تو مسابقه شرکت کن
+