سبک زندگی

کمک مرد در کار های خانه

آیا تا بحال به موضوع <<کمک مرد در کار های خانه>>توجه کرده اید

درست است که کار خانه داری عملا بر عهده زن هاست و در این باره حرفی هم ندارند، ولی باید توجه داشت که اداره یک منزل، کار آسانی نیست.

ضرورت کمک مرد در کار های خانه

یک بانوی خانه دار اگر تمام شبانه روز را در منزل کار کند، باز هم مقداری از کارها لنگ می ماند. مخصوصا در مواقع غیر عادی مانند مهمان داری، که کارها روی هم متراکم می گردند و کدبانوی خانه را خسته و وامانده می سازند. بانوی خانه در انجام کارهای خانه حرفی ندارد، ولی از شوهرش این انتظار را دارد که گاه گاهی او را کمک کند.

 

وقتی شوهر وارد خانه می شود و می بیند که کارها از چپ و راست، همسرش را احاطه کرده، سزاوار نیست برود در گوشه ای استراحت کند و تازه انتظارش هم این باشد که فورا چای و ناهار او را حاضر کند، بلکه مقتضای محبت و صفای خانوادگی این است که در چنین هنگامی، به یاری همسرش بشتابد و هر کاری را که از عهده اش بر می آید، انجام دهد.

به ویژه اگر همسر انسان در خارج یا داخل خانه شاغل باشد. کمال بی انصافی است که همسر، هم در خارج کار کند، هم وقتی به منزل می آید به امور خانه داری و طبخ غذا بپردازد، ولی شوهرش، نه تنها دست به سیاه و سفید نزند، بلکه در چنین شرایطی انتظار بی جا نیز داشته باشد.

کمک مرد در کار های خانه 2
کمک به همسر

مردانگی مرد به این نیست که وقتی وارد خانه شد، تنها امر و نهی کند. خانه ستاد فرماندهی نیست، بلکه کانون صفا و محبت و محل همکاری و تشریک مساعی است. پیش خود نگو: اگر در منزل کار کنم از ابهت و جلالم کاسته می شود و موقعیتم متزلزل می گردد. ابدا چنین نیست، بلکه در نظر همسرت مردی با صفا و در نظر دیگران دل سوز و مهربان معرفی می شوی .

  نشانه های افراد بدون اعتماد به نفس

پیغمبر اسلام با آن عظمت و جلال در منزل کار می کرد

عایشه همسر پیغمبر می گوید:
وقتی خلوت می شد رسول خدا لباسش را می دوخت و کفشش را وصله می کرد و مانند سایر مردها در منزل کار می کرد.
هم چنین علی بن ابی طالب و سایر امامان نیز در امور خانه داری به همسرانشان کمک می کردند .

امتیاز شما به این مقاله

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا